Sağlık hakkında tüyolar!

1 Haftada 10 Kilo Verdiren Diyet Listesi

1 Haftada 10 Kilo Verdiren Diyet Listesi
0 181

Kilo kontrolü, sağlığın kontrol edilmesi ve estetik görünümlü vücut için kesinlikle yapılması gereken öz bakım kontrollerindendir. Bu yüzden diyet de denilen sağlıklı beslenmeye yönelik özel programların hayata uyarlanması sağlanabilir. Kilosu fazla olanlarla, fazla kilosu az olan her insanın yapması gereken programlar ayrıdır ancak yağ oranı çok olanların kısa zamanda çok kilo verdiren programlara göz atması gerekebilir. Bundan dolayı; 1 haftada 10 kilo verdiren diyet listesi nedir, programı nasıldır, bu diyeti kimler yapmalıdır, bilinerek estetik görünüm yakalanabilir.

Diyet Listesi Örneği

Bir hafta gibi kısa sürede on kilo verilmesini sağlayacak diyet listesi, ciddi kütle kaybı olduğundan dolayı özel programlı olarak hazırlanan bir listedir.

Bir günlük liste örneğiyse şudur:

  • Sabah için: İki adet haşlanmış yumurta, bol miktar yeşillik, yarım avokado ve iki fincan yeşil çay
  • İlk ara öğün: Altı tane badem, bir adet ceviz
  • Öğle yemeği: Izgara tavuk, bulgur pilavı, bir bardak yarım yağlı ayran
  • İkinci ara öğün: Yarım porsiyon yulaf lapası
  • Akşam yemeği: Mercimek çorbası gibidir.

Diyeti Kimler Yapabilir?

Bir haftanın sonunda verilmiş kilosu on olsun isteyenlerin kilo olarak yüzün üzerinde olması ve kitle endekslerine göre fazla yağlarının çok oranda olması gerekir. Kilo ne kadar yükselirse kısa sürede o kadar yağ kaybı ve kalori açığı olacağı için yüz kilodan az bireylerde bu diyetle aynı kilo kayıpları oluşmaz. Cinsiyet farkı olmadan, sağlık durumu yerinde olan ve yağ miktarı yüksek kişilerin programa uymaları ve sporla destek alarak birinci haftanın sonunda eksi on kiloya ulaşmaları kolaydır.

1 Haftada 10 Kilo Verdiren Diyet Listesi
1 Haftada 10 Kilo Verdiren Diyet Listesi

Dikkat Edilecekler

Diyet demekle aç kalmak demek kesinlikle iki ayrı kavramdır. Çünkü diyet kelimesinin kökeninde dengeli ve düzenli beslenme vardır. Beslenmesine özen göstererek spor yapmaya çalışan insanların yağ oranı yükselmeyeceğinden dolayı, diyet yapmak diyerek bu alışkanlığı kazanmak ifade edilir. Ancak kilosu yüksek olan insanlarda bu alışkanlık olmadan diyet yanlış yorumlanırsa ciddi kas kayıpları ve hastalıklar baş gösterebilir. Diyetisyen kontrolü olmadan ve yağ kaybına bakılmadan bu diyet yapılmamalıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.