Sağlık hakkında tüyolar!

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir? Evde En Hızlı Şekilde Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir
0 150

Herhangi bir uyarı olmaksızın herkesin başına bir diş ağrısı gelebilir ve eğer daha önce yaşadıysanız, bunun ne kadar acı verici olabileceğini bilirsiniz. Bir diş ağrısına enfeksiyon, çürük, diş eti hastalığı veya açıkta kalan bir kök dahil olmak üzere çeşitli farklı sorunlar neden olabilir.

Diş ağrınıza neden olan şey ne olursa olsun, sorunun daha da kötüleşmesini önlemek için güvenilir bir diş hekiminden tedavi almak önemlidir. Bakım aramayı ertelememelisiniz, ancak randevunuza gitmeden önce sizi biraz rahatlatmaya çalışabileceğiniz bir dizi yararlı ev ilaçları vardır.

Diş Ağrısı için Evde Doğal Çözümler

Çay Poşeti

Ağrının bir kısmını hafifletmek ve şişliği azaltmak için dişinize ıslak bir çay poşeti koyabilirsiniz. Soğuğa duyarlı değilseniz, ekstra ağrı kesici sağlamak için çay poşetini önceden buzlu suya batırın.

Zencefil ve Acı Biber

Anti-inflamatuar bir macun yapmak için toz zencefil ve acı biberi birkaç damla su ile karıştırın. Ardından, macunu dişinize uygulamak için bir pamuk topu kullanın. Tahrişi önlemek için karışımı diş etlerinden uzak tutun. Bu, ağrının anında giderilmesini sağlayabilir.

Karanfil

Karanfil yüzyıllardır diş ağrılarını tedavi etmek için kullanılmıştır. Ağrınızı hafifletmek için dişinize bir tutam öğütülmüş karanfil sürün ve yerinde tutun. Alternatif olarak, bir pamuğu karanfil yağına batırın ve ağrıyan bölgeye uygulayın.

Taze Sarımsak

Sarımsak, sağlık açısından zengin faydaları olan harika bir doğal ilaçtır. Taze sarımsağı diş ağrısına çare olarak kullanmak için ezilmiş bir diş sarımsağı bir tutam kaya tuzu ile karıştırın ve dişinizin çevresine uygulayın.

Tuzlu Su

Bir enfeksiyonla mücadele söz konusu olduğunda, tuzlu suyla durulama mükemmel bir güvenilir çözümdür. Tuzlu suyla durulamak için bir çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suda eritmeniz yeterlidir. Bakterileri öldürmek ve iyileşmeyi desteklemek için her 2 ila 3 saatte bir ağzınızı tuzlu suyla çalkalayabilirsiniz.

Evde En Hızlı Şekilde Diş Ağrısı Nasıl Geçer
Evde En Hızlı Şekilde Diş Ağrısı Nasıl Geçer

Nane Çayı

Ayrıca dişinizdeki ağrıyı nane çayı kullanarak da uyuşturabilirsiniz. Bir bardak kaynar suya bir çay kaşığı kuru nane yaprağı ekleyin ve yirmi dakika demlenmesini bekleyin. Ardından çayı süzün ve soğumaya bırakın. Bunu ağız gargarası olarak kullanabilir ve ağrıyı gidermek için gerektiği kadar tekrarlayabilirsiniz.

Soğan

Soğan tarih boyunca tıbbi amaçlar için kullanılmıştır. Bir parça çiğ soğanı kesin ve ağrıyan dişinize hafifçe bastırın. Bu ilaç ağrınızı hafifletecek ve bakterileri öldürmeye yardımcı olacaktır.

Muz Yaprağı

Yıkanmış bir muz yaprağı alın ve suyunu çıkarmak için ezin. Ardından yaprağı yerinde tutmak için gerekirse parmaklarınızı kullanarak doğrudan ağrıyan dişinizin üzerine yerleştirin. Bu size gerekli rahatlamayı sağlayabilir.

Soğuk Kompres

Soğuk kompres veya buz torbası kullanmak, ağrıyı gidermek için en kolay doğal yöntemlerden biridir. Buz paketini bir havluya sarın ve yüzünüzün ağrıyan tarafına doğru tutun. Bu ilacı bir seferde 15 dakika boyunca yapabilirsiniz. Soğuk, ağrıyı uyuştururken şişliğin inmesine yardımcı olacaktır.

Hassas Dişler İçin Diş Macunu

Diş ağrınız sadece soğuk veya sıcak yiyecekler yerken ortaya çıkıyorsa, hassas dişlere sahip olduğunuzu bilirsiniz. Hassas dişler için üretilmiş diş macunu kullanarak bu sorunu çözebilirsiniz.

Bal ve Tarçın

Bal ve tarçın harika bir kombinasyon oluşturur çünkü bal doğal olarak antimikrobiyaldir ve tarçın doğal olarak antiinflamatuardır. Ev yapımı bir ağrı kesici merhem yapmak için 5 çay kaşığı bal ile 1 çay kaşığı toz tarçını yapışkan bir macun oluşana kadar karıştırın. Bu karışımı günde birkaç kez doğrudan dişinize uygulayın.

Patates

Diş ağrısına neden olan şişliği azaltmak için çiğ patates kullanılabilir. Küçük bir parça çiğ patatesi soyup dilimleyin ve doğrudan dişinizin üzerine yerleştirin. Alternatif olarak, patates püresini kaya tuzu ile karıştırıp ağrınızı hafifletmek için dişinize uygulayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.