Sağlık hakkında tüyolar!

Erkeklerin Alması Gereken 5 Takviye

Erkeklerin Alması Gereken 5 Takviye
0 755

İhtiyacınız olan vitamin ve mineralleri almanın en iyi yolu gıdalardır. Teorik olarak, dengeli bir beslenme, bir erkeğin vücudunun verimli çalışması ve hastalık riskini en aza indirmesi için gereken her şeyi sağlamalıdır. Ancak erkekler her zaman kendileri için en iyi olanı yapmazlar. Federal beslenme kurallarını karşılamak için erkeklerin eksik besinleri telafi etmek üzere alması gereken takviye vardır.

Beslenme düzenimizi iyileştirmek en iyi çözüm olsa da, takviyelere başvurmak gerekebilir. Bu diyet eklemelerinin etkinliği üzerine yapılan araştırmalar karışık sonuçlar ortaya koysa da, çoğu erkeğin belirli takviye almayı düşünmesi gerektiği konusunda genel bir fikir birliği vardır.

Erkeklerin Alması Gereken 5 Takviye

D Vitamini

Vücudunuzun bağırsaklardan kalsiyumu emmesine yardımcı olması için D vitaminine ihtiyacı vardır. Ancak bazı çalışmalar, D vitamininin bazı nöromüsküler sorunların yanı sıra prostat kanseri ve muhtemelen diğer kanser risklerini de azaltabileceğini göstermektedir. Vücudunuz güneş ışığına maruz kaldığında D vitamini üretse de, artan cilt kanseri riski olumlu bir değiş tokuş olmayabilir. Ayrıca, beslenmenizden yeterince D vitamini almak zordur, bu nedenle takviye iyi bir seçenektir.

Kalsiyum

Çoğu erkek, vücutlarının ihtiyaç duyduğu kalsiyum miktarını almak için yeterli miktarda süt ürünü veya kalsiyum açısından zengin diğer gıdaları tüketmez. Bu nedenle, kalsiyum sitrat veya kalsiyum karbonat takviyesi mantıklı olabilir. Ancak, yüksek kalsiyum seviyelerinin prostat kanseri riskini artırabileceğini gösteren kanıtlar vardır, bu nedenle Önerilen Günlük Alım Miktarını (RDA) aşmamalısınız.

Erkeklerin Alması Gereken Takviye
Erkeklerin Alması Gereken Takviye

Elyaf

Psyllium gibi bir takviye ile lif alımınızı artırmak, kalp hastalığı, divertikülit, obezite ve diğerleri dahil olmak üzere sağlık sorunları üzerinde olumlu bir etkiye sahip olabilir. Ayrıca, düzenli kalmanıza yardımcı olacaktır. Lif sebze, meyve, tam tahıllar ve fındık gibi gıdalarda bulunur. Bununla birlikte, birçok erkek diyet önerilerini karşılamak için bunlardan yeterince almaz.

Balık Yağı

Düzenli olarak balık yiyen kişilerin kalp hastalığı ve felç riskini azalttığına dair çok sayıda kanıt bulunmaktadır. Balık yemeyenler için balık yağı takviyesi benzer bir koruma sağlayabilir. Aslında, Amerikan Kalp Derneği koroner arter hastalığı olan kişiler için günde 1.000 mg deniz yağ asitleri DHA ve EPA önermektedir.

Multivitaminler

Günlük multivitamin almanın sağlık açısından önemli faydaları olup olmadığı konusunda araştırmalar ve tartışmalar devam etmektedir. Ancak, çoğu kişi bunu yapmanın bir zararı olmadığı konusunda hemfikir. Eğer bir tane alırsanız, aldığınız diğer takviyelerin miktarını buna göre ayarladığınızdan emin olun, böylece iyi bir şeyden çok fazla almazsınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.