Sağlık hakkında tüyolar!

Parol Diş Ağrısına İyi Gelir Mi?

Parol Diş Ağrısına İyi Gelir Mi?
0 150

Parol ağrı kesicidir ve genellikle hafif düzeyde ve orta düzeyde meydana gelen ağrıların tedavisinde kullanılır. Diş ağrısına, baş ağrısına ve regl sancısına kısa süreli fayda gösterir. Ayrıca grip ve soğuk algınlığı durumlarında da ateş düşürücü özelliği bulunuyor. Parol sürekli kullanılması zararlıdır.

Ağrı yaşadığınız durumlarda kullanmanız gereken ağrı kesicidir. Günde 1 veya 2 tane kullanılması gerekiyor. Ancak yine de başka hastalıklarınız varsa kullanmadan önce doktorunuza danışarak kullanmalısınız. Peki parol diş ağrısına iyi gelir mi? parol ağrı kesicisi diş ağrısını kısa süreli dindiren ağrı kesicidir. Ancak hafif ve orta şiddette diş ağrısı yaşıyorsanız kullanabilirsiniz.

Diş Ağrısı İçin Hangi Ağrı Kesici?

Diş ağrısını için ilk tercih edilen ve eczanelerde reçetesiz olarak satılan Ibuprofen ağrı kesicidir. Bir diğeri ise yine eczanelerden reçetesiz olarak satın alabileceğiniz Asetaminofen ağrı kesicisidir. Bu iki ağrı kesicide orta ve şiddetli ağrılarda kullanılır. Ancak kullanmadan önce öncelikle hekiminize danışmanız gerekiyor.

Diş Ağrısına Parol Mu Majezik mi?

Parol daha düşük seviye ağrılar için kullanılır. Majezik ise daha çok orta ve yüksek şiddetli ağrılar için tercih edilir. Şiddetli diş ağrısı için majezik kullanmak gerekir. Ancak majezik mide ülseri, gasterit ve reflü gibi rahatsızlık yaşayan kişiler için önerilmez. Diş ağrısı yaşıyorsanız, uzman bir diş hekimine görünerek, hangi ağrı kesiciyi kullanmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Parol Diş Ağrısına İyi Gelir Mi?
Parol Diş Ağrısına İyi Gelir Mi?

Parol Etkisi Ne Kadar Sürer?

Parol ağrı kesicisi tüketildikten yaklaşık 15 ila 30 saat arasında etkisini göstermeye başlar. 3 ila 4 saat ağrı keser. Hafif düzeyde diş ağrısı yaşıyorsanız, parol kullanabilirsiniz.

Parol Fazla Alınırsa Ne Olur?

Parol 500 mg tablet şeklinde eczanelerde reçetesiz olarak satılan bir ağrı kesicidir. Gün içerisinde 1 ila 2 tane kullanılması gereken parol fazla alındığında; mide kanamasına, yüksek tansiyona sebep olur. Aynı zamanda mide bulantısı, iştahsızlık, solgun bir cilt ve kusma gibi belirtilere neden olur.

Parol Ne İçin Kullanılır?

Parol kullanılabilecek durumlar şunlardır;

  • Hafif ve orta şiddette ağrılar
  • Diş ağrısı
  • Eklem ve kas ağrısı
  • Migren
  • Regl ağrısı
  • Ateş

Bu gibi durumlarda parol kullanılır.    

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.