Sağlık hakkında tüyolar!

Diş İmplantı Fiyatları 2022

Diş İmplantı Fiyatları 2022
0 165

Diş implantı, başarısız veya eksik dişlerin değiştirilmesi için modern standarttır. Kalıcı bir çözüm oldukları için yemek yerken veya uyurken onları çıkarmak konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak. Değişen kemik yapısı ve genel aşınma nedeniyle her 7-15 yılda bir kısmi protez veya köprülerin değiştirilmesi gerekir. Bununla birlikte, diş implantları kalıcı görünümlü dişler oluşturmak için kemiğinizle birleştiği için ömür boyu sürebilir!

Diş İmplantı Nedir?

Diş implantı, eksik veya hasarlı bir dişin kalıcı olarak düzeltilmesidir. Bu tür bir sorun düşündüğünüzden daha yaygındır. Ve takma dişler gibi daha uygun maliyetli bir şey arıyor olsanız da, diş implantları, uzun ömürlerini ve işlevlerini düşündüğünüzde maliyete değer.

Diş İmplantı Fiyatları
Diş İmplantı Fiyatları

Diş İmplantı ve Protez

Neden bazı insanlar implant yerine takma diş yaptırmaya karar veriyor? Bir yandan protezler daha uygun fiyatlıdır. Plastik veya reçineden yapılmış protezler ağzınıza uyacak şekilde özel olarak yapılır. Tüm dişlerinizi değiştirmek için tam protezler alabilirsiniz; bu, dişlerinizin bir kısmını kaybetmişseniz idealdir.

Kısmiler başka bir seçenektir. Bunlar, nasıl hissettiklerini ve nasıl yapıldıklarını göz önünde bulundurarak hizmetlilere benzer. Her ikisi de ağzınıza girip çıkarabileceğiniz bir tel “taban” ile yapılmıştır. Aradaki fark, parsiyelinizin ağzınızdaki boşlukları eksik dişlerle doldurmasıdır (genellikle sadece birkaç ön kısımda).

Protezlerin başlangıcından bitişine kadar sadece 3 hafta ila 3 ay sürer. Öte yandan, diş implantlarının gülüşünüzü tamamen değiştirmesi 3-18 ayı bulabilir. Ve bir diş implant fiyatları takma dişlerden önemli ölçüde daha yüksek olsa da, implantlar 20 yıla kadar dayanabilir. Her 5 yılda bir takma dişlerinizi değiştirmeniz gerekecektir. Protezler 600 dolardan 5.000 dolara kadar düşük olabilir. Bunların hepsi diş hekiminize, bulunduğunuz yere ve kullanılan malzemelere bağlıdır.

Diş İmplantlarının Maliyeti Ne Kadardır?

Aldığınız diğer tekliflerle maliyetleri karşılaştırırken, teklifin implantın tüm parçalarını içerdiğinden emin olun. Birçok yer implantın sadece bir kısmı için teklif verecektir. Aşağıda gördüğünüz fiyat tek diş implantının tüm parçaları içindir, böylece tedaviye başlamadan önce ne ödediğinizi bilirsiniz. Sigorta ve diğer indirimleri dikkate almadan önce aşağıda gördüğünüz ücretlerin tamamının tam fiyat olduğunu da unutmamak gerekir. Diş implantları maliyetinizden nasıl tasarruf edebileceğinizi keşfetmek için aşağıyı okuyun.

2022’de tek bir implantın maliyeti kemik grefti olmadan 5.155 dolar ve kemik grefti ile 5.924 dolar. Bu maliyete dental implantın tüm bileşenleri dahildir. Bir diş implantının 3 ayrı bölümden oluştuğunu belirtmek önemlidir: kemiğe yerleştirilen ve doku ile bağlanan titanyum implant; implantı kurona bağlayan özel abutment ve taç. Ayrıca, zaman içinde çok fazla kemik kaybı olmuşsa, bazı durumlarda implant için güçlü bir temel sağlamak için kemik grefti gerekebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.