Sağlık hakkında tüyolar!

Stres Duygularına Yardımcı Olan 3 Yiyecek

Stres Duygularına Yardımcı Olan 3 Yiyecek
0 404

İş yerinde imkansız bir son teslim tarihine ulaşmaya mı çalışıyorsunuz? Ya da uzun, yorucu bir günün ardından gevşemek zor mu? Bu kadar hızlı tempolu bir toplumda yaşamak, İngiltere’deki yetişkinlerin %85’inin bunu düzenli olarak yaşadığı stres seviyenize gerçekten zarar verebilir. Aslında, stresin en yaygın üç nedeninden biri sağlıktır ve %54’ü bunun refahları üzerindeki etkisinden endişe duymaktadır. Devam eden stres baş ağrılarına, artan depresyona, kalp krizlerine, yüksek tansiyona, uykusuzluğa, mide ekşimesine ve hatta doğurganlık sorunlarına yol açabilir. Bununla birlikte, stres seviyelerini azaltmaya yardımcı olmanın bir yolu olduğu ortaya çıktığından, her şey kıyamet ve kasvetli değil – ve buna yemek de dahil!

Stresi Azaltmaya Yardımcı Besinler

Avokado

Avokadodaki magnezyum seviyeleri sinirlerin kontrolüne yardımcı olabilir. Sinir sisteminizi destekleyerek ve kan şekerinizi ve basıncınızı dengeleyerek, stresli durumlarda vücudunuz ve zihniniz daha rahatlamış hissedecektir.

Stresi yok eden yiyecekler
Stresi yok eden yiyecekler

Bitter Çikolata

Çeşitli araştırmalar bitter çikolatanın stresli durumlarda size yardımcı olabileceğini söylüyor. Tatlı hoşgörülü, serbest radikallerden hücre hasarını önlemeye yardımcı olan lif ve antioksidanlar içerir. Ayrıca kan akışını iyileştirdiğine ve kan basıncını düşürdüğüne inanılıyor.

Ve orada bitmiyor. Bir çalışma, bitter çikolatanın hafızayla ilgili beyin dalgaları üzerinde de olumlu bir etkisi olabileceğini bile buldu. Doğal olarak, sağlıklı ve dengeli bir diyetin parçası olarak tadını çıkarmalısınız.

Muz

Bu kıvrımlı sarı meyveler, potasyumla doldurulur ve gerginliğin azaltılmasına yardımcı olur. Muz ayrıca, kendini iyi hissetme hormonunu artıran triptofan adı verilen bir amino asit içerir; serotonin. Ayrıca vücudunuza çok ihtiyaç duyulan B6 vitamini (piridoksin) alımını da tedavi edeceksiniz. Bu, kaygı zamanlarında bağışıklık sisteminin normal işlevine katkıda bulunabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.