Sağlık hakkında tüyolar!

Diş İmplantı İşlemi Ne Kadar Sürer?

Diş İmplantı İşlemi Ne Kadar Sürer?
0 49

Diş implantı eksik dişler için kalıcı bir çözümdür ve gülümsemeleri eski ihtişamına kavuşturmak için tasarlanmıştır. Sadece doğal dişler gibi görünmek ve işlev görmekle kalmaz, aynı zamanda ağız sağlığı sorunlarına uzun vadeli, az bakım gerektiren bir çözüm sağlarlar. Dental implant süreci bazen baştan sona birkaç ay sürebilirken, dişleri için uzun vadeli bir çözüm arayanlar için yapılan yatırım buna değer.

İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Dental implant süreci, özel durumunuz için en iyi hareket tarzını belirlemek amacıyla diş hekiminizle yapacağınız bir konsültasyonla başlar. Diş hekiminin genel ağız sağlığınızı değerlendirmesi, mevcut dişlerinizi değerlendirmesi ve hangi dişlerin değiştirilmesi gerektiğini belirlemesi önemlidir. Altta yatan kemik yapısına daha iyi bakmak ve çene kemiğinizin sağlığını belirlemek için röntgen çekilebilir.

Dental implant sürecindeki bir sonraki adım, implantların cerrahi olarak yerleştirilmesidir. Değiştirilmesi gereken diş sayısına bağlı olarak, sürecin bu kısmı birkaç seans içerebilir. İmplant yerleştirme prosedürü sırasında, diş etlerinde küçük bir kesi ile çene kemiğine bir titanyum direk yerleştirilir. Direk, yapay diş için çapadır ve implantın güvenli bir şekilde tutunabilmesi için çene kemiğine yeterince derine yerleştirilmelidir.

Diş implantı yerleştirildikten sonra, iyileşmeleri ve çene kemiğinizle bütünleşmeleri için zaman tanımak gerekir. Osseointegrasyon sürecinin tamamlanması genellikle yaklaşık üç ila altı ay sürer. Bu süre zarfında, eksik dişlerin bıraktığı boşluğu kapatmak için protez veya parsiyel protez gibi geçici bir proteze ihtiyacınız olabilir.

İmplantasyon işlemi tamamlandığında, restorasyon sürecini tamamlamak için implantın üzerine bir kron yerleştirilecektir. Randevu sırasında diş hekimi, protezin tam olarak oturmasını sağlamak için ağzınızı ölçecektir. Kuron bir laboratuvarda yapılacak ve restorasyon tamamlandıktan sonra implanta kalıcı olarak takılabilecektir.

İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürer?
İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürer?

İmplant Ne Kadar Sürer?

Tüm dental implant süreci, değiştirilen diş sayısına bağlı olarak genellikle yaklaşık altı ila dokuz ay sürer. Bu, geleneksel protez veya köprülerden daha uzun bir zaman çizelgesi olsa da, sonuç, uygun bakımla bir ömür boyu dayanabilen daha güvenli ve doğal görünümlü dişlerdir.

Genel olarak, diş implantları eksik diş sorunlarına uzun vadeli bir çözüm sağlar ve bunları elde etme süreci beklemeye değerdir. Diş implantı sürecinden geçmek, her zaman arzuladığınız güzel ve işlevsel gülümsemeye sahip olmanızı sağlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.