Sağlık hakkında tüyolar!

Ses Meditasyonu ile Rahatlayın ve Gevşeyin

Ses Meditasyonu ile Rahatlayın ve Gevşeyin
0 75

Bugünlerde çoğumuzun normalden daha endişeli hissetmesi şaşırtıcı değil. Stresi azaltmanın ve tüm belirsizliklerden kurtulmanın bir yolunu arıyorsanız, ses meditasyonu göz atın.

Ses Meditasyonu Nedir?

Adından da anlaşılacağı gibi, ses meditasyonu, bedeninizi ve zihninizi sakinleştirmeye yardımcı olmak ve genel bir esenlik duygusunu teşvik etmek için sesi kullanır. Ses meditasyonu, hayatınızda ne olursa olsun daha rahat ve huzurlu hissetmenize yardımcı olmak için uluslararası ses meditasyonu kolaylaştırıcısı ve müzisyen Scarlett de la Torre tarafından yaratıldı ve yönetiliyor.

Ses meditasyonu sırasında, sadece şarkı söyleyen kaseler, arplar, çanlar, didgeridoo ve daha fazlası gibi yüksek ton yayan enstrümanların seslerine odaklanacaksınız. Yatıştırıcı tonları, titreşimlerin ve frekansların kendinizi rahat, gençleşmiş ve memnun hissetmenize yardımcı olmaktan sorumlu belirli beyin dalgalarına dokunabildiği bir “ses banyosu” yaratır. Ses meditasyonu kulağa bir tür modern, yeni çağ trendi gibi gelebilir ama aslında asırlık bir şifa geleneğidir. Avustralya’daki Tibet rahipleri ve Aborijin toplulukları da dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki birçok kültür, olumlu refahı teşvik etmeye yardımcı olmak için sesin gücünden yararlandı.

Ses Meditasyonu Nedir
Ses Meditasyonu Nedir

Ses Meditasyonunun Faydaları Nelerdir?

Ses meditasyonu, inanılmaz derecede yeni başlayanlar için uygun bir meditasyon şeklidir. Mevcut ses ile düşüncelerinizi susturmak veya dikkatinizi dağıtan şeylerden kurtulmak için hiçbir baskı yoktur. Tek yapmanız gereken sesine ve enstrümanlarının tonlarına odaklanmak – sakin, dengeli bir headspace elde etmenize yardımcı olmak için gerisini sesler halledecektir. Ve ses meditasyonu ile ilişkili sayısız olumlu sağlık yararı vardır.

Birçok çalışma, ses meditasyonunun stres, kaygı, gerginlik ve hatta ağrıyı azaltmaya yardımcı olmada rol oynayabileceğini göstermiştir. Belirli türdeki ses teknolojilerini daha iyi, daha derin uykuya bağlayan araştırmalar da var. Böyle bir teknolojiye binaural vuruşlar denir. Binaural vuruşlar, iki tonu biraz farklı frekanslarda birleştirir; Binoral vuruşlara sahip ses meditasyonlarının beyin aktivitesini yavaşlattığı söylenir, bu da derin ve dinlendirici bir uykuya dalmanıza yardımcı olur. Uykusuzluklar, sevinin!

Hangi Ses Meditasyonları Mevcuttur?

Dört ses meditasyon kategorisi yarattı: uyku, kaygı ve stres giderme, öz bakım ve üretkenlik ve odaklanma. Bu farklı seçeneklerle, o andaki zihin durumunuzla ilgili size yardımcı olacak bir meditasyon var.

  • Uyku:  Uyumakta sorun mu yaşıyorsunuz? Bu meditasyonlar, sizi derin ve huzurlu bir uykuya daldırmak için yatıştırıcı titreşimler ve çift kulaklı vuruşlar içerir.
  • Anksiyete ve Stresten Kurtulma:  Kendinizi olumsuz düşüncelerden kurtarın ve olumlu, huzurlu bir duruma rahatlayın.
  • Kişisel Bakım: Bedeninizi, zihninizi ve yolculuğunuzu takdir etmenize yardımcı olacak meditasyonlarla biraz “zamanım” ile kendinizi şımartın.
  • Verimlilik ve Odaklanma:  Güne olumlu bir notla başlayın veya en üretken benliğiniz olmanıza yardımcı olmak için tasarlanmış meditasyonlarla hızla sıfırlayın.

Bu meditasyonlar 5 dakika ile 45 dakika arasında değişir, bu nedenle ne kadar (veya ne kadar az) zamanınız olursa olsun, benzersiz ihtiyaçlarınızı karşılayacak mükemmel meditasyonu bulacaksınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.