Sağlık hakkında tüyolar!

Diş Beyazlatma Ne Kadar Sürer?

Diş Beyazlatma Ne Kadar Sürer?
0 66

Dişlerinizi beyazlatmanız ne kadar sürer, hastaların diş beyazlatma sürecini düşünürken bilmek istedikleri ilk şeydir. Bununla birlikte, cevap çoğunlukla hastanın dişlerinin durumuna, renk değişikliğinin nedenine ve istenen tedavinin seyrine bağlıdır. Diş beyazlatma için çok sayıda farklı tedavi seçeneği mevcuttur.

Diş kliniğinde diş beyazlatma genellikle bir veya iki saat içinde biter. Hasta çeşitli durumlarda takip bakımı gerektirebilir. Bir hastanın diş beyazlatma prosedürünü ve uzman beyazlamanın neden evde yöntemlerden çok daha üstün olduğunu anlaması çok önemlidir.

Diş Beyazlatma Yöntemi

Dişler profesyonel olarak beyazlatıldığında, emayeye nüfuz eden ve dişleri içten dışa ağartan kimyasallar kullanılır. En popüler beyazlatma türü profesyonel ağartma ve diş ekibi prosedürü tamamen açıklamak için hasta ile birlikte çalışacaktır. Uygun bir diş beyazlatma işlemi gerçekleştirmek için aktif bir bileşen kullanmalıyız. Sonuç olarak, dişlere beyazlaşan çözeltiyi dişlere uygulamak için bir ağız korumasına benzeyen özel bir tepsi kullanıyoruz.

Tepsinin özellikle dişlerine uyduğundan emin olmak için hastanın dişlerinin bir izlenimi gerekir. Ek olarak, tepsinin bir hastanın benzersiz diş setine mükemmel şekilde uyacak şekilde özelleştirilmesi gerekecektir. Bu, dişlerin diş etlerine zarar vermeden tüm yüzeylerinde eşit olarak beyazlaşacağını garanti eder. Beyazlatma tepsisini hidrojen peroksit veya karbamid peroksit ile doldurduktan sonra dişlere sığarız. Daha sonra oksijen, dişlerin rengini aydınlatarak aktif bileşen tarafından diş mirasına iletilir.

Diş Beyazlatma Yöntemleri
Diş Beyazlatma Yöntemleri

Dişlerinizi Beyazlatmak Ne Kadar Sürer?

Gereken beyazlatma derecesinin dişlerdeki renk değişikliği miktarına bağlı olduğunu anlamak, diş beyazlatma söz konusu olduğunda çok önemlidir. Tipik olarak, profesyonel diş beyazlatma prosedürü üç ila dört hafta sürer.

Diş beyazlatma çözeltisinin tüm dişlere uygulandığından emin olmak için, dürüst dişlerdeki ekip önce baskı kullanarak ağız korumasını oluşturmalıdır. Prosedür başladıktan sonra, genellikle kendi evinizin rahatlığında, beyazlatma ürünü iki ila dört hafta boyunca sürekli olarak kullanmanız gerekir. Leke miktarı ne kadar ürün uygulandığını etkileyebilir. Bu tedavi seansları tipik olarak 30 ila 60 dakika arasında çalışır. Beyazlatma tepsilerine ve ekip tarafından yapılan çözümlere alternatif olarak o diş kliniğinde tedavi için güvenilir dişçileri ziyaret edin. Diş kliniğinde tedavi, etkileri hızlı bir şekilde görünen bir veya iki seansta tamamlanabilir.

Genellikle, sonuçlar görülmeden önce reçetesiz ve evdeki diş beyazlatıcı ürünleri olan ağızlıkların en az bir aylık gece kullanımı alır. Ek olarak, beyazlatma kitleri, sadece bazı dişleri kaplayabilen veya çözümü diş etlerine uygulayabilen ağızlıklar kullanır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.