Sağlık hakkında tüyolar!

Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri

Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri
0 230

Dişleriniz yaşla birlikte sararsa da, dişleri doğal olarak beyazlatmak için birçok ev çaresi vardır. İnsanların diş beyazlatma veya diş çürüğü tedavisi için kullandığı pek çok ürün olduğu kesindir. Ancak bu ürünler dişlerinizi beyazlatmak için çeşitli kimyasallar içerdikleri için sadece dişlerinize değil vücut sağlığına da zararlıdır. Dişlerinizi beyazlatmak ve gülümsemenizi geliştirmek için yalnızca etkili doğal yollar kullanmanızı öneririz. Dişlerinizi doğal olarak beyazlatmanın basit, güvenli ve etkili yolları şunlardır;

Evde Diş Beyazlatma

Diyet Değişiklikleri

Bireyin dişlerinde iz bırakabilecek veya leke bırakabilecek yiyecek ve içecekleri tüketmemesi faydalı olacaktır. Şarap ve çay gibi bazı yiyecek ve içecekler dişlerin lekelenmesinden sorumlu olabilir. Ayrıca asidik gıdaların tüketiminin dişlerinizi sararmasına veya donuklaşmasına neden olabileceğini bilmelisiniz.

Kahve, bitter, soda ve limon gibi asitli yiyecek ve içeceklerden kaçınılması tavsiye edilir. Veya bu yiyecekleri yedikten sonra dişlerinizi fırçalamak ve diş ipi kullanmak için her zaman alternatif bir seçenek seçebilirsiniz. Ancak narenciye veya asitli yiyecekler tükettikten 30 dakika sonra dişlerinizi fırçaladığınızdan emin olun.

Karbonat İle Fırçalama

Evet, hafif aşındırıcı yapısı nedeniyle karbonat ile fırçalamak diş lekelerini etkili bir şekilde gidermeye yardımcı olabilir. Birçok araştırmacıya göre, karbonat lekeleri çıkarmanın ve dişlerinizi doğal olarak beyazlatmanın güvenli bir yolu olabilir. Bu nedenle çoğu ticari diş macunu bir bileşen olarak karbonat içerir. Karbonat sadece ağızdaki bakterileri uzaklaştırmak için faydalı olmakla kalmaz, aynı zamanda veba ve diş çürüğü gibi ciddi diş problemlerini önlemeye de yardımcı olur. Karbonat solüsyonu oluşturarak da dişlerinizi fırçalayabilirsiniz.

Evde Diş Beyazlatma
Evde Diş Beyazlatma

Hidrojen Peroksit

Lekeli dişleriniz varsa, hidrojen peroksit diş lekelerini gidermek veya beyazlatmak için gerçekten yardımcı olabilir. Tıpkı karbonat gibi, hidrojen peroksit de ağzınızdaki bakterileri yok etmek ve diş beyazlatmak için faydalı olabilecek doğal bir ağartma maddesidir.

Hidrojen peroksit kullanımı güvenli olduğundan, solüsyonu ile dişlerinizi evde fırçalayarak kolayca beyazlatabilirsiniz. Fırçalamadan ve diş ipi kullanmadan birkaç dakika önce hidrojen peroksit içeren gargara da kullanabilirsiniz. Araştırmalar, hidrojen peroksit ve karbonat içeren diş macunlarının beyaz dişlere yol açabileceğini gösteriyor.

Dişlerinizi beyazlatmak için çeşitli doğal yöntemler ve çareler olsa da, diş hekimi ziyareti planlamanızı öneririz. Etkili ve rahat diş beyazlatma tedavisi almak istiyorsanız, lider ve güvenilir bir diş hekimliği ile iletişime geçebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.