Sağlık hakkında tüyolar!

İmplant Yaptırmanın Faydaları

İmplant Yaptırmanın Faydaları
0 102

Diş implant, eksik dişler için güvenli ve pratik bir seçenektir. Doğal dişler gibi görünür ve hissedilirler ve genel yaşam kalitenizi artırabilirler.

İmplantın Avantajları Nelerdir?

  • Prosedür kolay ve etkilidir. Dental implant cerrahisi, eğitimli uzmanların düzenli olarak yaptığı standart bir prosedürdür. Çoğu zaman, her şey için uyanık kalabileceksiniz. Ameliyattan hemen sonra biraz rahatsızlık duyabilirsiniz, ancak muhtemelen çok fazla ağrınız olmayacaktır.
  • Nasıl göründüğünüzü geliştirebilirler. Dental implantlar gerçek dişler gibi görünür, hissedilir ve oturur. İnsanlar size baktığında implantlarınız olduğunu söylemek zor olacaktır. Doktorunuz implantlarınıza yedek diş taktığında gülümsemenizin geri geldiğini fark edebilirsiniz. Eksik dişlerden dolayı gülümsemenizdeki boşluklar için endişelenmenize gerek kalmayacak. İmplantlarınızın kaymayacağını veya düşmeyeceğini bilerek özgürce gülümseyebilirsiniz.
  • Çene kemiğinizi sağlıklı tutarlar. Diş implantları, kemik kaybını önleyebilecek sağlıklı kemiği korur. Bu, yüz yapınızı sağlam tutmanıza yardımcı olur. Doktorunuz çenenize bir implant yerleştirdiğinde, kemiğiniz genellikle onun etrafında büyür. Bu, implantın iyi bir şekilde kaynaşmasına yardımcı olur ve dental implantların başarı oranının çok yüksek olmasının bir nedenidir.
  • Bakımları kolaydır. Normal dişlere baktığınız gibi diş implantlarına da bakım yapabilirsiniz. Herhangi bir özel tekniğe ihtiyacınız yok. Diş implantları ile günde iki kez fırçalarsınız ve günde en az bir kez diş ipi kullanırsınız. Protezlerde yaptığınız gibi yapıştırıcı kullanmak zorunda değilsiniz. Ayrıca boşluklar hakkında endişelenmenize gerek yok çünkü implantlarda boşluk olmaz. Onlara özen gösterirseniz, diş implantları yıllarca dayanabilir. Diş implantlarınızdan en iyi sonuçları almak için iyi ağız hijyeni kullanın, bol su için, dengeli beslenin ve sigara içmekten kaçının.
  • Daha iyi konuşmanıza yardımcı olurlar. Nasıl konuştuğunuz büyük ölçüde dişlerinize bağlıdır. Dişleriniz net bir şekilde konuşmanıza ve kelimeleri doğru şekilde telaffuz etmenize yardımcı olur. Eksik dişleriniz veya gevşek takma dişleriniz varsa, istediğiniz şekilde konuşmakta sorun yaşayabilirsiniz. Diş implantları normal konuşmanızı destekler. Çenenizde stabilize olduklarından ve doğal hissettiklerinden, daha doğal ses çıkaracaksınız.
  • Yemek yemeyi kolaylaştırırlar. Diş implantları ile istediğinizi yiyebilirsiniz. Kararlı ve güçlüler. Daha iyi ısırmanızı sağlarlar ve çiğnemenizi kontrol etmenize yardımcı olurlar. Çok iyi çalıştıkları için, elma veya mısır koçanı gibi çiğnemesi zor olabilecek yiyeceklerden kaçınmanız gerekmez. Bu, genel olarak daha sağlıklı olmanıza yardımcı olabilecek yeterli protein, vitamin ve mineral almak için daha fazla seçeneğiniz olduğu anlamına gelir.
İmplant Faydaları
İmplant Faydaları

Diş İmplantlarını Köprü ve Protezlerden Daha İyi Bir Seçenek Yapan Nedir?

Diş implantları, köprü ve takma dişlerden daha doğal görünür ve hissedilir. Genellikle daha rahattırlar ve gevşek takma dişler veya dağınık yapıştırıcılar hakkında endişelenmenize gerek yoktur. İmplantlar kemiğinizle kaynaşır, bu nedenle yedek dişler için protez ve köprülerden daha sağlam bir temel oluştururlar.

Tek bir dişin değiştirilmesi gerekiyorsa, bir köprü ile yapmak zorunda kalabileceğiniz, yanındaki dişleri topraklamadan bir diş implantı yerleştirilebilir. Ayrıca kemiğinizi korumada bir köprüden daha iyidir. Köprülerde dişinizin bir kısmı zayıflayabilir. Ancak bir implant ile kemiği sağlıklı tutar. Bir köprünüz olduğunda, diş etiniz etrafından çekilebilir. Köprünün metal tabanı da açığa çıkabilir. Ayrıca bir köprü ile onu yerinde tutan çimento da akıp gidebilir. Bu bakterilerden çürümeye yol açabilir. Dental implantlarla tıpkı doğal dişlerinizde olduğu gibi gülümsemek, gülmek, konuşmak ve kendinizi ifade etmekte özgürsünüz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.