Sağlık hakkında tüyolar!

Şeker Hastaları İçin Bazı Tatlı Önerileri

Şeker Hastaları İçin Bazı Tatlı Önerileri
0 143

Vişneli cheesecaka, elmalı turta veya şeytanın yemeği kremalı çikolatalı kek. Şeker hastası değilseniz, hepsi kulağa harika bir yemek için mükemmel bir son gibi geliyor. Vücudunuz şekeri parçalamak için yeterli insülin üretmediğinde, tatlı birkaç kilo almaktan daha fazla zarar verebilir. Bu, masanın etrafındaki herkes tatlı yerken şeker hastalarının hayır teşekkür etmesi ve sessizce acı çekmesi gerektiği anlamına mı geliyor? İşte tatlılarla ilgili bazı tavsiyeler:

Şeker Hastaları İçin Tatlı Önerileri
Şeker Hastaları İçin Tatlı Önerileri
  • Meyveler mükemmel bir seçimdir. Çoğu restoran meyve seçeneği sunar. Akşam yemeği için birinin evine gidecekseniz, ev sahibinin biraz taze meyve verip vermeyeceğini sorun veya getirmeyi teklif edin. Uygun kan şekeri kontrolü için günde iki ila dört porsiyon meyve önerir. Yine de dikkatli ol. Restoranın veya ev sahibinin meyveyi şekerli bir sosla doldurmadığından emin olun. Meyve taze olmalıdır.
  • Az yağlı süt ürünleri bir seçenektir. Beslenme uzmanları günde iki veya üç porsiyon az yağlı veya yağsız süt ürünleri önerdiler. Küçük bir kaşık yağsız dondurma veya donmuş yoğurt, porsiyon başına yaklaşık 100 kalori ve muhtemelen yaklaşık üç çay kaşığı ilave şeker içerir. Buna göre plan yapabilmek için garsona veya ev sahibine sütlü tatlıların malzemelerini sorabilirsiniz.
  • Gizli şekerlere dikkat edin. Buzlanmayı sıyırsanız bile, pastada gizli şekerler vardır. Vücudunuz nişastaları şekerlere ayırır. Araştırmanın, yediğiniz toplam karbonhidrat miktarının her şeyden çok kan şekeri seviyesini etkilediğini gösterdiğini söylüyor.
  • Şekersiz tatlılar konusunda dikkatli olun. Yapay tatlandırıcılar, kan şekeri düzeylerini etkilemeden tatlı isteğinizi kandırabilir. Ancak bu şekersiz tatlıların etiketini okumalı veya bilgi almalısınız. Bazen karbonhidrat yüklüdürler.
  • Biraz paylaşmaktan zarar gelmez. Bu tatlı kaçırılamayacak kadar iyi görünüyorsa, fazladan bir kaşık isteyin ve küçük bir tat alın.
  • Kendinizi şımartıyorsanız, yürüyüşe çıkın. Herkesin sahip olduğundan (küçük bir porsiyon da olsa) sahip olmaya karar verirseniz, kan şekeri seviyenizi izlemeniz ve yönetmeniz gerekir. İnsüline bağımlıysanız, bu, dozunuzu ayarlamak anlamına gelebilir. En iyi çare, vücudunuzun şeker akışıyla başa çıkmasına yardımcı olmak için 20 dakikalık bir yürüyüştür.
  • Diyabet yönetilebilir bir hastalıktır, ancak disiplin ve sürekli çaba gerektirir. Aşırı şekerli bir tatlıda birkaç dakikalık müsamahanın potansiyel uzun vadeli sağlık risklerine değip değmeyeceğini kendinize sormalısınız. Değilse, daha sağlıklı bir seçenek için biraz planlama yapmak aynı derecede lezzetli olabilir.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.