Sağlık hakkında tüyolar!

Diş Teli Fiyatları

Diş Teli Fiyatları 2022
1 93

Diş teli takmadan önce, büyük sorularınızdan biri muhtemelen daha düzgün dişlere paranızın yetip yetmediğidir. İster kendiniz ister çocuğunuz için olsun, diş teli fiyatları 1.000 ila 13.000 ABD Doları arasında değişmektedir. Bu büyük bir aralıktır ve toplam maliyet büyük ölçüde tercih ettiğiniz diş teli tipine, genel tedavi ihtiyaçlarınıza ve bulunduğunuz yere bağlıdır.

Tedavi Türüne Göre Ortalama Maliyet

Diş tellerinin maliyetinde büyük farklılıklar vardır – esas olarak tedavi tipine bağlı olarak. Geleneksel metal diş teli fiyatı ortalama olarak 5.000 ila 6.000 ABD Doları arasındadır. Hassas yerleştirme ve ekstra bakım gerektiren lingual diş telleri, tüm türlerin çoğuna mal olur. Ortodontistiniz tedavi ihtiyaçlarınızı değerlendirecek ve metal diş telleri, kendiliğinden bağlanan diş telleri, seramik diş telleri, lingual diş telleri ve şeffaf plaklar dahil olmak üzere tüm seçenekleriniz arasında karar vermenize yardımcı olacaktır.

Metal Diş Telleri

Ortodontistiniz standart metal diş telleri önerirse, fiyatınız genellikle 3.000 ila 7.000 $ aralığındadır. Ortalama tedaviler, diş tellerinin yerleştirilmesi, tedavinin sonunda herhangi bir ayarlama ve çıkarma dahil olmak üzere 5.000 ila 6.000 ABD Doları arasındadır.

Metal diş telleri, dişlerinizi kademeli olarak uygun pozisyonlara çekmek için braketler ve ark telleri kullanır. Metal braketler, yapıştırıcı/yapıştırma çimentosu kullanarak dişlerin önüne takılır ve telleri sıkıca yerinde tutar. Teller daha sonra tedavi süresi boyunca dişlerinizi doğru pozisyonlara çekmek için her randevuda sıkılır. Dişlerinizin ne kadar uzakta olduğuna bağlı olarak, standart bir tedavinin bir ila iki yıl arasında sürmesini bekleyebilirsiniz. Metal diş tellerinin en büyük dezavantajı, gülümsediğinizde saklanmalarının zor olmasıdır, ancak birçok kişi hızlı düzeltmeyi buna değer buluyor.

Diş Teli Fiyatları
Diş Teli Fiyatları

Seramik Diş Telleri

Seramik diş telleri biraz daha pahalıdır ve braket değişimi için ne sıklıkta gelmeniz gerektiğine bağlı olarak 4.000 ila 8.500 $ arasındadır. Toplam maliyet, tüm braketlerin ve tellerin yerleştirilmesini, planlı ayarlamaları ve tedavinin sonunda çıkarılmasını içerir.

Seramik braketler metal braketler yerine diş renginde veya şeffaf braketler kullandıkları için popüler bir seçimdir. Bununla birlikte, metal diş tellerinden biraz daha yavaş çalışırlar ve vakalar genellikle 18 ila 36 ay sürer. Seramik malzemelerden yapıldıkları için braketler de kırılmaya eğilimlidir. Çoğu zaman, ortodontistler birkaç kırık braketi ekstra ücret ödemeden değiştirirler, ancak çok sık oluyorsa ekstra ödeme yapmanız gerekebilir.

Lingual Diş Telleri

Dişlerinizin arkasına takılan lingual diş telleri 5.000 ila 13.000 ABD Doları arasında bir fiyata mal olabilir. Bu, özel braketlerin ve tellerin oluşturulmasını ve yerleştirilmesini içerir.

Kişisel veya profesyonel nedenlerle gizli bir tedavi istiyorsanız, lingual diş telleri harika bir seçenektir. Ayrıca yüksek etkili sporlar veya nefesli çalgılar çalan kişiler için de iyi bir fikirdir. Maliyetin yanı sıra en büyük dezavantajı, lingual diş tellerinin diğer seçeneklere göre çok daha fazla başlangıçta rahatsızlığa neden olmasıdır.

1 yorum
  1. […] zerdeçallı köri, pancar, çilek ve kırmızı şarap dahildir. Bunu yaşarsanız, diş hekiminiz diş teli sizin için kolayca […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.