Sağlık hakkında tüyolar!

Sağlıklı Bir Hamilelik İçin Yapılması Gerekenler

Sağlıklı Bir Hamilelik İçin Yapılması Gerekenler
0 136

Hamilelik sırasında doğan bir bebek için kadın sağlığı çok önemlidir. Yüksek proteinli yiyecekler yemek ve uygun egzersiz sağlıklı bir hamileliğe yol açacaktır. Sadece hamileler için bazı sağlıklı besinler bulunmasının yanı sıra bu besinlerin tüketilmesi hamileler için de uygundur. Sağlıklı bir hamileliği sürdürmek için, hamilelik sırasında sağlıklı bir diyet izlemeniz ve doğru tutmak için egzersiz yapmanız yeterlidir. Bu nedenle, sağlıklı bir hamileliği sürdürmek için en iyi ipuçlarını burada paylaşıyoruz. Bunlar sağlıklı bir hamilelik yapmanın en iyi yollarıdır.

Sağlıklı Bir Hamilelik Sürdürmek İçin En İyi İpuçları

Hamilelik Sırasında Diyet

Çoğu insan, hamile kadının ağırlığı ne olursa olsun, hamilelik sırasında kilo vermenin güvenli olmadığını düşünür. Mevcut araştırmalar, bunun hiç de doğru olmadığını ve obez veya fazla kiloluysa hamilelik sırasında kesinlikle kalorisi kısıtlı bir diyete devam edeceğini gösteriyor.

Aslında, bu tür bir diyet gestasyonel diyabet, hipertansiyon, preeklampsi, prematüre bebeklerin önlenmesine yardımcı olabilir. Diyet kilo kaybı iyi dengelenmeli ve fazla yağ ve şekerin yanı sıra ekstra kalorileri azaltırken büyüyen anne ve fetüsün beslenme ihtiyaçlarına odaklanmalıdır. Kişisel diyetinizi en sorumlu şekilde diyet yapmak için bir beslenme uzmanıyla iletişime geçmek en iyisidir. Ayrıca, özellikle önerilen günlük kalori miktarından fazlasını tüketiyorsanız, sisteminizi kendiniz de güvenle ayarlayabilirsiniz.

Hamilelikte Uzak Durmanız Gereken Bir Spor

Midenize ve bebeğinize zarar verebileceğinden hamilelik sırasında temas sporlarından kaçınılmalıdır. Judo, tekvando ve karate gibi dövüş sanatlarından kaçının, böylece sizi ve çocuklarınızı yaralanmalardan koruyacak ayarlamalar yapabilirsiniz. Ayrıca futbol ve basketbol gibi takım sporları da risk altındadır. Kayak ve bisiklet listeden çok uzakta. Açıkçası rafting gibi tehlikeli sporlardan her zaman uzak durmanız gerekiyor. Bu nedenle, gerçekten sağlıklı bir hamilelik sürdürmek istiyorsanız, bu riskli sporlardan kaçınmanız gerekir.

En Önemli Hamilelik Egzersizi Yüzmek

Egzersiz, bisiklete binme ve yüzme, bahsettiğimiz gibi doğum öncesi harika egzersizlerdir ve çok güvenlidir. Son derece zararsız ve değerli olan bir başka egzersiz türü daha var: Kegel egzersizleri. Kegel, pelvik taban kaslarını çalıştırır ve daha kolay doğum için yerleşebilirler. Ayrıca, doğumdan sonra hamilelik ve idrar kaçırmayı önlemeye de yardımcı olurlar.

Sağlıklı Bir Hamilelik Sürdürmek İçin En İyi İpuçları
Sağlıklı Bir Hamilelik Sürdürmek İçin En İyi İpuçları

Diyetinize Demir Ekleyin

Anemi Demir eksikliği hamilelik sırasında çok sık görülen bir durumdur ve hem anneyi hem de bebeği etkileyebilir. Hamilelik sırasında aneminiz varsa, bebeğinizin hamilelik sırasında da anemi olma olasılığı daha yüksektir. Bu nedenle, demirli gıdalar, gıda kaynakları olarak çok daha iyi bir seçimdir. Demir vücut tarafından daha kolay emilir ve size yan etki (yani kabızlık) vermez. Günde 27 mg aldığınızdan emin olmak için günde üç demirli gıda (kuru kayısı, ıspanak ve kırmızı et dahil) tüketin. Bu gerçekten sağlıklı bir hamileliği sürdürmek için en iyi ipuçlarından biridir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.