Sağlık hakkında tüyolar!

Stresli Olduğunda Rahatlamanın Yolları

Stresli Olduğunda Rahatlamanın Yolları
1 117

Canlı olmak stresli olabilir. Hayatta endişelenecek o kadar çok şey var ki, hepsi biraz bunaltıcı olabilir. Odaklanmanız gereken bir kariyeriniz, ilişkileriniz, sağlık sorunlarınız ve finansal güvenliğiniz var. Küresel salgınlar, savaşlar ve çevresel çöküşle ilgili haberlerdeki korku tacirlerinden bahsetmiyorum bile.

Bazen her şeye bir ara vermen ve yok etmenin bir yolunu bulman gerekir. Rahatlamak ve kişisel bakımla kendinizi şımartmak için zaman ayırmak önemlidir. Kendinize öncelik vermezseniz, stresi ele geçirme riskini alırsınız ve zihinsel sağlığınız zarar görür. Endişelerinizden uzakta geçireceğiniz zaman, size yeniden şarj olma ve bakış açınızı değiştirme gücü verecektir. Daha mutlu, kendinden emin ve dünyayı ele geçirmeye hazır hissederek uzaklaşacaksınız. Kaygılarınızdan kurtulmakta zorlanan türden biriyseniz, stresli olduğunuzda sakinleşmenin yolları için dört fikir burada.

Doğada Vakit Geçirin

Akıl sağlığımız için doğal dünyanın tadını çıkarmak için harcanan zamandan daha iyi çok az şey vardır. Araştırmalar, açık havada olmanın stres ve kaygıyı azaltmada büyük bir etkisi olabileceğini göstermiştir. Zor bir günün sonunda, yerel parkınızda bir akşam yürüyüşüne çıkın ya da en sevdiğiniz güzellik noktasına bisiklet sürün. Tek başınıza gidin veya sevdiğiniz birini yanınıza alın – sizi daha rahat hissettiren her neyse. Dünya için artan bir takdir duygusu hissederek evinize döneceksiniz ve bu, her şeyin karamsar ve kasvetli olmadığı konusunda hoş bir hatırlatma görevi görecek.

Stresli Olduğunuzda Rahatlamanın Yolları
Stresli Olduğunuzda Rahatlamanın Yolları

Sosyal Medya Detoksu

Sürekli internete bağlıyken ve dünyadaki tüm stresli şeylerle meşgulken rahatlamak imkansız. Telefonunuzdan, haber sitelerinden ve sosyal medyadan uzak durmayı ve zaman geçirmeyi öğrenmeniz gerekir. Her gün telefonunuzu kapatacağınız ve daha sağlıklı analog aktivitelere zaman ayıracağınız mini bir dijital detoks için sabit bir zaman belirleyin.

Bir Spa Molası Verin

Vücudunuza ve zihninize bakmanın en iyi yollarından biri bir spa molası vermektir. Kendinizi şımartmak ve rahatlamak için kırsal kesimdeki kırsal bir yere gitmek size çok iyi gelecek. Masaj terapisi, pedikür ve aromaterapi gibi uygulamalarla kendi düşüncelerinizle baş başa vakit geçirebilirsiniz.

Aktif Ol

Günde sadece otuz dakikalık orta yoğunlukta egzersiz, stres seviyeniz üzerinde ezici bir etkiye sahip olabilir. Fiziksel aktiviteyi alışkanlık haline getirdiğinizde, kısa sürede daha güçlü, daha mutlu ve kendinize daha fazla güven duyacaksınız. O kadar çok farklı egzersiz şekli var ki, bir angarya olmak zorunda değil. Sadece hoşunuza giden birini bulun ve ona bağlı kalın. Koşmak, bisiklete binmek, yürüyüş yapmak veya kaya tırmanışı veya kickboks gibi daha sıra dışı bir şey olabilir. Seçim senin.

Bunlar sadece birkaç gevşeme tekniği örneğidir, ancak aralarından seçim yapabileceğiniz birçok başka teknik vardır. Önemli olan sizin için en uygun olanı bulmanızdır.

1 yorum
  1. […] erkekleri de etkiler. Uzun çalışma saatleri, kimyasallara maruz kalma, kafeine bağımlılık, stres ve hareketsiz yaşam tarzı sayesinde, artan sayıda erkek ebeveyn olmak için mücadele ediyor […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.