Sağlık hakkında tüyolar!

Yaşlanma Karşıtı En İyi Yiyecekler

Yaşlanma Karşıtı En İyi Yiyecekler
0 9.598

Kabul edelim – daha gençleşmiyoruz. Bu gerçeği kabul etmenin ve yaşlandıkça yaşam kalitemizi nasıl en üst düzeye çıkaracağımızı bulmaya başlamanın zamanı geldi. Belirli gıdaların olumlu etkileri ve bizi nasıl iyi görünüp hissettirdiği konusunda sayısız çalışma yapılmıştır. Kaç yaşında olursanız olun, bu yiyecekleri diyetinize dahil ederek, daha iyi enerji ve uyku, daha düşük hastalık riski ve kırışıklık görünümünü içerebilecek bazı sağlık iyileştirmeleri görebilirsiniz.

İyi miktarda bilimsel kanıt, bu gıdaların yaşlanma karşıtı amacıyla tüketilmesini desteklerken, tutarlı bir şekilde iyi yemekten zarar gelmez. Dengeli bir diyet yemek, içten dışa harika hissetmemize yardımcı olur ve daha iyi hissettiğimizde daha iyi görünür ve daha iyi performans gösteririz. Aşağıda, zarafetle yaşlanmanıza ve sağlığınızın zirvesinde kalmanıza yardımcı olmak için günlük diyetinize dahil edebileceğiniz en iyi yaşlanma karşıtı yiyecekler şu şekildedir.

Yaşlanma Karşıtı Yiyecekler

Yaban Mersini

Yaban mersini, kalbinizi desteklemek ve kan şekeri seviyelerini düzenlemeye yardımcı olmak için yüksek oranda çözünür lif içerir. Yaban mersini kabuğu aslında bir süper gıda olarak kabul edilmelerinin nedenidir. Yaşlanmanın bazı erken belirtilerini geciktirmek için önemli olan antioksidanlar, C vitamini ve K vitamini açısından son derece yüksektir.

Kahve

Kahve içmek, kadınlarda kalp hastalığı, inme, diyabet ve bazı enfeksiyonlara ve hatta meme kanserine yakalanma riskinin azalmasıyla ilişkilendirilmiştir. Evet, günlük olarak bir fincan Joe çayı içmek, yaşlılıkla birlikte hafızayı ve diğer önemli zihinsel işlevleri yok eden ilerleyici bir hastalık olan Alzheimer hastalığına yakalanma riskini azaltmakla bile ilişkilendirilmiştir.

Elma

Günde bir elma artık doktorları uzaklaştırmak için yeterli olmayabilir, ancak doktor ziyaretlerinizi daha keyifli hale getireceği inkar edilemez. Elmalar, bir sünger gibi davranan ve sisteminizden dışarı atılmadan önce kan dolaşımınızdaki kolesterolü emen, çözünür lif adı verilen bir tür lif içerir. Ayrıca diyabet riskini azaltmak için kan şekeri emilimini kontrol etmeye yardımcı olurlar. Elmalar, bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için vitaminler, sağlıklı kalp fonksiyonlarını desteklemek için potasyum ve hücrelerinizi hasara karşı korumak için antioksidanlar bakımından yüksektir. Ve hepsinden önemlisi, hareket halindeyken yiyebileceğiniz kullanışlı ve sağlıklı bir atıştırmalıktır!

Yaşlanma Karşıtı Yiyecekler
Yaşlanma Karşıtı Yiyecekler

Kinoa

Bu Güney Amerika tohumu, protein, antioksidanlar, vitaminler ve minerallerle doludur. Ve çoğu tahıl gibi, lif oranı da yüksektir. Kinoa çok yönlüdür – beyaz pirinç veya makarna gibi rafine edilmiş tahılların yerine kullanılabilir, garnitür veya ana yemek olarak tüketilebilir, köfte şeklinde pişirilebilir ve hatta sıcak kahvaltılık gevrek olarak servis edilebilir!

Brokoli

Ömrünüzün geri kalanında sadece bir sebze yiyecekseniz, bu brokoli olmalı! Liften antioksidanlara, A, C ve K vitaminlerine kadar çok çeşitli besin maddelerini yüksek miktarlarda içerir. Brokoli, gözleriniz, kemikleriniz, kanınız, kalbiniz ve bağışıklık sisteminiz dahil olmak üzere vücudunuzun her yerine faydalıdır!

Somon

Somon, “iyi yağlar” olarak da bilinen omega-3 yağ asitleri açısından yüksektir. Atardamarlarımızın ve damarlarımızın düzgün çalışmasını sağlayarak bizi kardiyovasküler hastalıklardan korurlar. Eklem ve beyin fonksiyonlarını iyileştirmeye yardımcı olmak için vücudumuzdaki iltihaplanmayı da azaltabilirler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.