Sağlık hakkında tüyolar!

Kemik Suyu Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır, Zayıflatır mı?

Kemik Suyu Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır, Zayıflatır mı?
0 582

Diyet söz konusu olduğunda, aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli seçenekler vardır. Düşük karbonhidrat, yüksek protein, vegan, meyve suyu temizliğine gidebilirsiniz; Liste uzayıp gidiyor. Ancak son zamanlarda bir diyet çok dikkat çekiyor: kemik suyu diyeti. Peki nedir bu diyet? Ve daha da önemlisi, işe yarıyor mu?

İşte temel fikir: çok miktarda kemik suyu tüketiyorsunuz. Kemikler, besin maddelerini onlardan çıkarmak için uzun süre suda kaynatılır. Bu et suyu, cildiniz, saçlarınız, tırnaklarınız ve bağırsak sağlığınız için iyi olan kollajen ve diğer besinleri içerir. Diyetin savunucuları ayrıca kilo vermenize, iltihaplanmayı azaltmanıza ve eklem sağlığını iyileştirmenize yardımcı olabileceğini söylüyor.

Kemik Suyu Diyeti Nedir?

Kemik suyu diyeti, büyük miktarlarda kemik suyu tüketmeye dayanan bir diyet türüdür. Kemik suyu, kemiklerin suda uzun süre kaynatılmasıyla yapılan, besin açısından zengin bir et suyudur. Bu işlem, besinleri kemiklerden çıkarır ve mineraller, kollajen ve diğer faydalı bileşikler açısından zengin bir sıvı oluşturur. Kemik suyu diyeti, takipçilerinin günde en az iki bardak kemik suyu, tipik olarak çorba veya güveçte tüketmelerini gerektirir.

Kemik suyu bazı besinleri sağlasa da tam bir besin kaynağı olmadığını ve tek kalori kaynağı olarak kullanılmaması gerektiğini belirtmek önemlidir. Kemik Suyu Diyet Planı, aralıklı oruç, keto, paleo ve kemik suyu içerir. Hızlı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olmak için belirli bir haftalık yemek yeme ve oruç tutma programı içerir. Kellyann Petrucci planı geliştirdi ve son yıllarda oldukça popüler hale geldi. Diğerleri gibi, diyetin amacı kilo vermektir. Kemik suyu diyeti, 21 günde belinizden 6 kg kaybedebileceğinizi vaat ediyor. Bir günde aldığınızdan daha fazla kalori yakmayı teşvik ettiği için kalori açığı olan bir diyettir.

Kemik Suyu Diyeti Nedir
Kemik Suyu Diyeti Nedir

Kilo Kaybı İçin Çalışır mı?

Dışarıda pek çok moda diyet var ve hangisinin işe yaradığını bilmek zor olabilir. Kemik suyu diyeti son yıllarda biraz popülerlik kazanmıştır. Ama kilo vermeye yardımcı olur mu? Bazı insanlar bunun üzerine yemin ederken, diğerleri bunun başka bir moda diyet olduğunu söylüyor. Peki gerçek nedir?

Kemik suyu, daha uzun süre tok hissetmenize yardımcı olabilir, bu da daha az genel kalori alımına ve potansiyel kilo kaybına yol açar. Örneğin, protein açısından yüksek ve fincan başına 30-50 kalori açısından düşük. Aynı zamanda sağlıklı bir metabolizmayı destekleyen mineraller içerir. Bununla birlikte, bu faydalar nispeten küçüktür ve kemik suyu diyetinin kilo vermede diğer sağlıklı diyetlerden daha etkili olduğunu gösteren hiçbir kanıt yoktur. Bu nedenle, kemik suyu diyetinin diğer kilo verme diyetlerine nispeten üstün olup olmadığını belirlemek için bir boşluk bırakır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.